Vajáva Zábalový pás na krk (1 kus) 1, 35-40/9 cm kosmos

149 Kč 49 Kč
Vyprodáno
Nakupte teď,
zaplaťte až po vyzkoušení
Doprava zdarma
při nákupu nad 1 000 Kč
Za každý nákup
sleva na další ve výši
200 kreditů
Zboží můžete vrátit
na naše náklady

Popis

Zábalový pás Vajáva je vhodný jako tradiční Priessnitzův obklad, je tedy jedinečným doplňkem při léčbě, rehabilitaci nebo při relaxaci.

Priessnitzův obklad:
  • úleva při běžném bolení a škrábání v krku
  • úleva při nachlazení, kašli nebo angíně
  • zrychlení hojivých procesů v těle


Obecné použití zábalového pásu:
  • vnitřní díl zábalového pásu namočíte do studené vody (vnitřní díl by se měl důkladně vyždímat) nebo nahřejeme žehličkou
  • obklad lze vylepšit dalšími léčivými ingrediencemi a tím získat účinnější zábal (např. vnitřní díl pásu nebo pokožku potřít bylinným olejem, gelem či vnitřní díl namočit do bylinné lázně)
  • provlíknete vnitřní díl do zábalového pásu
  • ovinete pás na postižené místo a upevníte suchým zipem
UPOZORNĚNÍ:

Nenechte nic náhodě a v případě pochybností se nejlépe o použití poraďte se svým lékařem. K výrobě zábalový pásů Vajáva jsou použity pouze kvalitní materiály české výroby, které jsou atestovány pro děti do 3 let věku. Jedná se o ruční výrobu, která v závěru podtrhuje originalitu a jedinečnost našich výrobků.

Vajáva je českou značkou, která vám zaručí výrobky pouze z kvalitních materiálů: 100% bavlna/ OKO - tex standard 100 (součástí je vnitřní díl z flanelu).

Aplikace různých obkladů a návod k použití:

Priessnitzův obklad s pomocí zábalového pásu Vajáva

Priessnitzův (Priznicův) obklad je prověřenou procedurou, která vede ke zlepšení prokrvení postiženého místa, a tím ke zrychlení hojivých procesů v těle a následné úlevy od nepříjemných pocitů. Jedná se o studený zapařovací obklad. Priessnitzův obklad můžete vylepšit dalšími léčivými ingrediencemi a tím získat účinnější zábal.
  • Zábalový pás by měl dobře přilnout.
  • Obklad odstraňte nejdéle po třech hodinách.
  • Při opakovaném použití, je třeba dodržet přestávku zhruba tří až čtyř hodin.


Upozornění: Priessnitzův obklad se nesmí používat v těchto případech: přikládat na místa infikovaná záněty, špatně se hojící rány, kožní nemoci typu ekzém a podobně. V případě malých dětí je třeba se o jeho aplikaci nejprve poradit s lékařem.

Víte, že: Vincent Priessznitz, člověk bez medicínského vzdělání získal v roce 1838 povolení vídeňské lékařské komory, aby mohl provozovat své očistné lázně a za nedlouho se v lázních léčilo mnoho pacientů. Na počest zakladatele těchto léčebných metod zahrnulo Unesco jeho výročí narození mezi významná data. Již Hippokrates zjistil, že studená voda působí na některé nemoci a zranění hojivě.

Vlastnosti

Kód: 138-K
Určení: Dětské
Věk od: 0 let
Věk do: 0 let
Materiál: 100% bavlna/ OKO - tex standard 100
Výška pásu: 9 cm
Nastavitelná délka suchého zipu: 5 cm
Součástí pásu je vnitřní díl materiál: flanel