Vajáva Zábalový pás na krk (1 kus) 1, 35-40/9 cm kosmos

149 Kč
Zboží máme skladem!
U vás doma 26. 10. až 28. 10.

Popis

Zábalový pás Vajáva je vhodný jako tradiční Priessnitzův obklad, je tedy jedinečným doplňkem při léčbě, rehabilitaci nebo při relaxaci.

Priessnitzův obklad:
  • úleva při běžném bolení a škrábání v krku
  • úleva při nachlazení, kašli nebo angíně
  • zrychlení hojivých procesů v těle


Obecné použití zábalového pásu:
  • vnitřní díl zábalového pásu namočíte do studené vody (vnitřní díl by se měl důkladně vyždímat) nebo nahřejeme žehličkou
  • obklad lze vylepšit dalšími léčivými ingrediencemi a tím získat účinnější zábal (např. vnitřní díl pásu nebo pokožku potřít bylinným olejem, gelem či vnitřní díl namočit do bylinné lázně)
  • provlíknete vnitřní díl do zábalového pásu
  • ovinete pás na postižené místo a upevníte suchým zipem
UPOZORNĚNÍ:

Nenechte nic náhodě a v případě pochybností se nejlépe o použití poraďte se svým lékařem. K výrobě zábalový pásů Vajáva jsou použity pouze kvalitní materiály české výroby, které jsou atestovány pro děti do 3 let věku. Jedná se o ruční výrobu, která v závěru podtrhuje originalitu a jedinečnost našich výrobků.

Vajáva je českou značkou, která vám zaručí výrobky pouze z kvalitních materiálů: 100% bavlna/ OKO - tex standard 100 (součástí je vnitřní díl z flanelu).

Aplikace různých obkladů a návod k použití:

Priessnitzův obklad s pomocí zábalového pásu Vajáva

Priessnitzův (Priznicův) obklad je prověřenou procedurou, která vede ke zlepšení prokrvení postiženého místa, a tím ke zrychlení hojivých procesů v těle a následné úlevy od nepříjemných pocitů. Jedná se o studený zapařovací obklad. Priessnitzův obklad můžete vylepšit dalšími léčivými ingrediencemi a tím získat účinnější zábal.
  • Zábalový pás by měl dobře přilnout.
  • Obklad odstraňte nejdéle po třech hodinách.
  • Při opakovaném použití, je třeba dodržet přestávku zhruba tří až čtyř hodin.


Upozornění: Priessnitzův obklad se nesmí používat v těchto případech: přikládat na místa infikovaná záněty, špatně se hojící rány, kožní nemoci typu ekzém a podobně. V případě malých dětí je třeba se o jeho aplikaci nejprve poradit s lékařem.

Víte, že: Vincent Priessznitz, člověk bez medicínského vzdělání získal v roce 1838 povolení vídeňské lékařské komory, aby mohl provozovat své očistné lázně a za nedlouho se v lázních léčilo mnoho pacientů. Na počest zakladatele těchto léčebných metod zahrnulo Unesco jeho výročí narození mezi významná data. Již Hippokrates zjistil, že studená voda působí na některé nemoci a zranění hojivě.

Vlastnosti

Kód: 138-K
Určení: Dětské
Věk od: 0 let
Věk do: 0 let
Materiál: 100% bavlna/ OKO - tex standard 100
Výška pásu: 9 cm
Nastavitelná délka suchého zipu: 5 cm
Součástí pásu je vnitřní díl materiál: flanel