LEGO® Architecture 21023 Budova Flatiron

999 Kč 819 Kč
Zboží máme skladem!
U vás doma 25. 10. až 26. 10.

Popis

Postavte z kostiček LEGO® detailní model budovy Flatiron, jednoho z prvních a zároveň nejpozoruhodnějších newyorských mrakodrapů. Budova, jejíž původní název zněl Fuller, se tyčí v jakémsi klínu, který svírá Broadway, Pátá Avenue a východní 22. ulice. Po svém dokončení v roce 1902 se tato budova s 22 patry stala jednou z nejvyšších budov ve městě Střešní nástavba postavená o tři roky později budovu ještě o jedno patro navýšila. Přezdívka vytvořená místními obyvateli byla později oficiálně převzata a budova Flatiron (Žehlička) je té doby považována za národní a historickou památku. Tento složitý model přenáší do kostek LEGO jak vápencovou fasádu, tak i elegantní styl krásného umění tohoto mistrovského díla z ruky architekta Daniela Burnhama.

Postav si historický mrakodrap Flatiron z LEGO® kostek!

  • Postav si budovu Flatiron - Verzi newyorského mrakodrapu klínového tvaru, který je postaven v renesančním stylu, ze série LEGO® Architecture Landmark.
  • Verze skutečné ikony architektury - budovy Flatiron.
  • Součástí je štítek s informacemi.
  • Knížečka obsahuje informace o designu, architektuře a historii budovy (pouze v anglickém jazyce.
  • Překlad do jiných jazyků je možné si stáhnout na LEGO.cz/architecture).
  • Měří přes 15 cm na výšku, 8 cm na šířku a má hloubku 11 cm.
  • Sesbírej všechny stavebnice ze série LEGO® Architecture Landmark and Architect.
  • Série produktů LEGO® Architecture má za cíl vzdát hold světu architektury prostřednictvím LEGO kostek a je určená pro všechny, kdo se zajímají o design, architekturu a historii.

Video: Budova Flatiron

Vlastnosti

Kód: 21023
Počet dílků: 471 ks
Barva: Barevná
Určení: Dětské
Věk od: 12 let

Značka LEGO®

Světoznámá značka těchto stavebnic spatřila světla světa poprvé v roce 1932, kdy byla založena v městečku Billund v Dánsku. Firma se zpočátku zabývá výrobou dřevěných hraček. Roku 1947 společnost Lego jako první v Dánsku kupuje zařízení na výrobu plastikových hraček a tím rozšiřuje nabídku na něco málo přes 200 druhů.