Piatnik Toscana

−20 %
199 Kč 159 Kč při nákupu 1 ks
Vyprodáno
Doprava zdarma
při nákupu nad 1 000 Kč
Každý den připravujeme
nové akce a slevy
Co vám nesedí,
vraťte na naše náklady
Ověřený e-shop
10 000 spokojených maminek

Popis

Krásy barev Toskánska inspirovaly tuto hru. Herní plán má barvu toskánské krajiny - první hráč hraje s barvou střech toskánských paláců, druhý s barvou dlážděných prostranství. Hra obsahuje 1 herní plán, 16 destiček „střech“, 16 destiček „dláždění“, 4 náhradní destičky, 30 červených sčítacích kamenů, 2 "VETO" kameny Cíl hry umístit své destičky na herní plán tak, aby na konci hry utvořily co největší souvislou plochu vlastní barvy („střech“ resp. „dláždění“) Destičky mají dvakrát čtyři políčka: hnědá pro "střechy" a šedá pro "dláždění". Destičky „střech“ mají vždy 6 hnědých a 2 šedá políčka, destičky „dláždění“ pak 6 šedých a 2 hnědá. To znamená, že každé přiložení destičky ovlivní nejen rozlohu vlastní barvy, ale zároveň i soupeřovy.

Průběh hry

  • hráči roztřídí destičky podle převažující barvy, každý pak svoje zamíchá a postaví je před sebe do komínku barvami navrch
  • začíná hráč stavějící dlážděná prostranství
  • přiložené destičky nesmějí přesahovat přes okraj herního plánu
  • hráč, který je na řadě, umístí svou vrchní destičku na herní plán. Položí vždy jen jednu, pak je na řadě soupeř
  • první destička musí být umístěna do středu herního plánu, další se umisťují tak, aby se přikládaná destička dotýkala alespoň 1 políčkem vlastní barvy alespoň jedné destičky už položené
  • „dotýkat se“ znamená sousedit stranou políčka, nikoli rohem
  • pokud hráč nemůže přiložit svoji destičku podle pravidel, hraje jeho soupeř

Šedý umístil první destičku (1). Hnědý je na řadě: může svou destičku (2) přiložit např. na pozici "a" - destička 2 se dotýká hnědým políčkem destičky 1. Přiložení na pozici "b" není správné, protože se hnědá políčka nikde nedotýkají. Odmítnutí V průběhu hry má každý hráč jednou „právo veta“: když hráč vidí, že jeho soupeř má navrchu destičku, kterou by mohl poškodit hráčovu souvislou plochu, předá mu svůj "VETO" kámen. Soupeř horní destičku položí až dospod své hromádky a použije následující.

Konec hry

Hra končí, když ani jeden hráč nemůže přiložit svoji destičku podle pravidel. Pak se hra vyhodnotí: napřed položí hráč, který stavěl střechy, červené sčítací kameny na ty destičky, které tvoří největší souvislou „střechu“ a spočítá je. Pak položí druhý hráč sčítací kameny na destičky největšího souvislého „dláždění“ a také je sečte. Vyhrává ten, kdo měl více červených sčítacích kamenů - tedy bodů. Jeho souvislá plocha byla totiž větší než plocha soupeře. Hra skončila a hráč, který stavěl dlážděná prostranství, sčítá své destičky: získal 22 bodů. Každá destička se započítává jen jednou, i když se dotýká na dvou různých místech (např. destičky 4 a 7). Destička B se sice dotýká destičky 13 a 6, ale nepatří k největšímu souvislému "dláždění", a tudíž se nezapočítává.

Pozor: hráči mají většinou více propojených ploch své barvy. Započítává se ale vždy jen ta největší z nich. Aby bylo sčítání destiček přehlednější, pokládají se na sčítané destičky červené sčítací kameny. Vyhrává hráč, který vytvořil větší souvislou plochu. 2 kola Toscana se hraje na dvě kola - hráči mají jednou „střechy“, jednou „dláždění“. Kolo vyhrává ten, kdo měl větší souvislou plochu své „barvy“. Pokud každý z hráčů vyhrál jedno kolo, vyhrává ten, kdo nasbíral v obou kolech více bodů.

Vlastnosti

Kód 6495
Počet hráčů 2
Na baterie Ne
Určení Dětské
Doba hraní 30 minuta
Věk od 8 let

Značka Piatnik

Piatnik

Piatnik je rakouský výrobce známý především výrobou hracích karet, jejíž historie sahá až do roku 1843. O více než 100 let později začala společnost Piatnik vyrábět také puzzle a společenské hry a nyní je jedním z největších výrobců puzzle v Rakousku. Vzhledem k nárokům na různorodost a nejvyšší kvalitu sleduje Piatnik důsledně technické zdokonalování a inovaci výroby a vypracování svých výrobků.