Piatnik Toscana
-20%

Piatnik Toscana

199 Kč 159 Kč
Vyprodáno
Nakupte teď,
zaplaťte až po vyzkoušení
Doprava zdarma
při nákupu nad 1 000 Kč
Za každý nákup
sleva na další ve výši
200 kreditů
Zboží můžete vrátit
na naše náklady

Popis

Krásy barev Toskánska inspirovaly tuto hru. Herní plán má barvu toskánské krajiny - první hráč hraje s barvou střech toskánských paláců, druhý s barvou dlážděných prostranství. Hra obsahuje 1 herní plán, 16 destiček „střech“, 16 destiček „dláždění“, 4 náhradní destičky, 30 červených sčítacích kamenů, 2 "VETO" kameny Cíl hry umístit své destičky na herní plán tak, aby na konci hry utvořily co největší souvislou plochu vlastní barvy („střech“ resp. „dláždění“) Destičky mají dvakrát čtyři políčka: hnědá pro "střechy" a šedá pro "dláždění". Destičky „střech“ mají vždy 6 hnědých a 2 šedá políčka, destičky „dláždění“ pak 6 šedých a 2 hnědá. To znamená, že každé přiložení destičky ovlivní nejen rozlohu vlastní barvy, ale zároveň i soupeřovy.

Průběh hry

  • hráči roztřídí destičky podle převažující barvy, každý pak svoje zamíchá a postaví je před sebe do komínku barvami navrch
  • začíná hráč stavějící dlážděná prostranství
  • přiložené destičky nesmějí přesahovat přes okraj herního plánu
  • hráč, který je na řadě, umístí svou vrchní destičku na herní plán. Položí vždy jen jednu, pak je na řadě soupeř
  • první destička musí být umístěna do středu herního plánu, další se umisťují tak, aby se přikládaná destička dotýkala alespoň 1 políčkem vlastní barvy alespoň jedné destičky už položené
  • „dotýkat se“ znamená sousedit stranou políčka, nikoli rohem
  • pokud hráč nemůže přiložit svoji destičku podle pravidel, hraje jeho soupeř

Šedý umístil první destičku (1). Hnědý je na řadě: může svou destičku (2) přiložit např. na pozici "a" - destička 2 se dotýká hnědým políčkem destičky 1. Přiložení na pozici "b" není správné, protože se hnědá políčka nikde nedotýkají. Odmítnutí V průběhu hry má každý hráč jednou „právo veta“: když hráč vidí, že jeho soupeř má navrchu destičku, kterou by mohl poškodit hráčovu souvislou plochu, předá mu svůj "VETO" kámen. Soupeř horní destičku položí až dospod své hromádky a použije následující.

Konec hry

Hra končí, když ani jeden hráč nemůže přiložit svoji destičku podle pravidel. Pak se hra vyhodnotí: napřed položí hráč, který stavěl střechy, červené sčítací kameny na ty destičky, které tvoří největší souvislou „střechu“ a spočítá je. Pak položí druhý hráč sčítací kameny na destičky největšího souvislého „dláždění“ a také je sečte. Vyhrává ten, kdo měl více červených sčítacích kamenů - tedy bodů. Jeho souvislá plocha byla totiž větší než plocha soupeře. Hra skončila a hráč, který stavěl dlážděná prostranství, sčítá své destičky: získal 22 bodů. Každá destička se započítává jen jednou, i když se dotýká na dvou různých místech (např. destičky 4 a 7). Destička B se sice dotýká destičky 13 a 6, ale nepatří k největšímu souvislému "dláždění", a tudíž se nezapočítává.

Pozor: hráči mají většinou více propojených ploch své barvy. Započítává se ale vždy jen ta největší z nich. Aby bylo sčítání destiček přehlednější, pokládají se na sčítané destičky červené sčítací kameny. Vyhrává hráč, který vytvořil větší souvislou plochu. 2 kola Toscana se hraje na dvě kola - hráči mají jednou „střechy“, jednou „dláždění“. Kolo vyhrává ten, kdo měl větší souvislou plochu své „barvy“. Pokud každý z hráčů vyhrál jedno kolo, vyhrává ten, kdo nasbíral v obou kolech více bodů.

Vlastnosti

Kód: 6495
Počet hráčů: 2
Na baterie: Ne
Určení: Dětské
Doba hraní: 30 minuta
Věk od: 8 let

Značka Piatnik

Piatnik je rakouský výrobce známý především výrobou hracích karet, jejíž historie sahá až do roku 1843. O více než 100 let později začala společnost Piatnik vyrábět také puzzle a společenské hry a nyní je jedním z největších výrobců puzzle v Rakousku. Vzhledem k nárokům na různorodost a nejvyšší kvalitu sleduje Piatnik důsledně technické zdokonalování a inovaci výroby a vypracování svých výrobků.