Piatnik Sudoku

−17 %
399 Kč 329 Kč při nákupu 1 ks
Vyprodáno
Doprava zdarma
při nákupu nad 1 000 Kč
Každý den připravujeme
nové akce a slevy
Co vám nesedí,
vraťte na naše náklady
Ověřený e-shop
10 000 spokojených maminek

Popis

Za svou existenci vděčí pravděpodobně švýcarskému matematikovi Leonhardu Eulerovi, který se systematicky zabýval magickými čtverci. Hra ale zůstala po mnoho let v zapomnění. Až začátkem 70. letech minulého století otiskl jeden newyorkský časopis doplňovačku Sudoku pod názvem "The Number Place Game" (Hra o číslech a místech). Sudoku tak objevil jeden japonský časopis s testy a hádankami. Provedl pár drobných úprav a pod novým názvem Sudoku (Su = číslo, doku = jednotlivě) pobláznil těmito doplňovačkami celou zemi. V Japonsku je Sudoku stejně populární, jako jsou u nás křížovky. Na konci 90. let minulého století začal novozélandský právník Wayne Gould pracovat na vývoji počítačového programu, který by Sudoku chrlil automaticky. Po šestileté práci nabídl program Sudoku 2004 britským novinám "The Times", které doplňovačky Sudoku začaly okamžitě zveřejňovat a tím spustily bouřlivou oblíbenost této hry. Nárůst obliby se dosud nezastavil a popularita Sudoku roste každým dnem. Stále více novin a časopisů nabízí pravidelně svým čtenářům Sudoku, vycházejí stále nové knihy se Sudoku a o něm, samozřejmě vznikla už i verze pro mobilní telefony a dokonce vychází i měsíčník Sudoku. Britská vláda doporučuje Sudoku školám jako nástroj pro zlepšení logického myšlení. Samurajská verze s 5 mřížkami je novou výzvou i pro experty. Se Sudoku od Winning Moves můžete úskalí těchto doplňovaček překonávat buď sami anebo se svými přáteli a rodinou a stát se tak mistrem Sudoku.

HRA OBSAHUJE

100 originálních zadání Sudoku v 6 obtížnostních stupních. K dispozici máte 4 kopie stejné doplňovačky, každá kopie je na papíře jiné barvy (číslování naleznete vpravo nahoře): 5 pro začátečníky 1-5 1 sešit s řešením 5 snadných 6-10 1 přesýpací hodiny 10 středně obtížných 11-20 1 pravidla Sudoku 50 pro pokročilé 21-70 25 ďábelských 71-95 5 samurajských 96-100.

Vlastnosti

Kód 7608
Určení Dětské
Věk od 9 let

Značka Piatnik

Piatnik

Piatnik je rakouský výrobce známý především výrobou hracích karet, jejíž historie sahá až do roku 1843. O více než 100 let později začala společnost Piatnik vyrábět také puzzle a společenské hry a nyní je jedním z největších výrobců puzzle v Rakousku. Vzhledem k nárokům na různorodost a nejvyšší kvalitu sleduje Piatnik důsledně technické zdokonalování a inovaci výroby a vypracování svých výrobků.