Albi Samurajský meč

−17 %
399 Kč 329 Kč při nákupu 1 ks
Vyprodáno
Doprava zdarma
při nákupu nad 1 000 Kč
Každý den připravujeme
nové akce a slevy
Co vám nesedí,
vraťte na naše náklady
Ověřený e-shop
10 000 spokojených maminek

Popis

Herní mechanismus vychází z legendárního Bangu a vychytává jeho drobné nedostatky. Nesetkáte se tak již například s eliminací hráčů a naopak si hru užijete až do samého konce.

V Samurajském meči si hráči po vzoru Bangu rozdají role. Zatímco Samurajové chrání Šóguna, Ninjové se jej snaží zničit a Ronin má dle očekávání trochu specifičtější úkol. Pouze role Šóguna je veřejná, ostatní musí opravdu pečlivě svou totožnost střežit.

Zneškodnit jeden druhého mohou hráči pomocí zbraní. Pokud je hráč v dosahu zbraně a není schopen útok odrazit, ubírají se mu žetony odolnosti. Hráč, který přijde o všechny své žetony, ztrácí na cti - musí protihráči jeden žeton cti odevzdat. Ztráta odolnosti není na rozdíl od ztráty cti žádnou tragédií. Když totiž hráč přijde o svou odolnost, na jedno kolo se stává neškodným. Na začátku příštího kola si žetony dobere a hraje dál. Pokud však hráč přijde o čest, ukončuje tím hru pro všechny. V ten okamžik všichni odhalí své role a spočítají si počet žetonů cti (a vynásobí jej koeficientem pro jednotlivé role).

Ve hře je několik druhů karet. Většina z nich má okamžitý efekt a po jejich zahrání se odhazuje. Týká se to v podstatě všech akčních karet. Vedle toho karty vlastností hráčů mají efekt dlouhodobý. Hráči si tyto karty vykládají před sebe.

Samurajský meč je jasnou volbou pro milovníky Bangu. Ty malé drobnosti, které vám na Bangu mohly vadit, zde již nenajdete. Základní hra i díky vtipnému mechanismu, který přikazuje odebrat všem hráčům bez rozdílu žeton cti, jakmile je dobrán dobírací balíček, pěkně odsýpá.  

Hra Samurajský meč obsahuje: 110 karet: 7 karet rolí (1x Šógun, 2x Sauraj, 3x Ninja, 1x Ronin) 12 karet postav 32 karet zbraní 15 karet vlastností 43 karet akcí 1 karta s přehledem bodování 30 žetonů cti 36 žetonů odolnosti

Vlastnosti

Kód 84285
Počet hráčů 3 až 7
Určení Dětské
Doba hraní 40 minuta
Věk od 8 let
Věk do 13 let

Značka Albi

Albi

Své aktivity započala značka Albi v roce 1991 v oblasti výroby přání do obálky. Do povědomí široké veřejnosti se společnost dostala v roce 1996, kdy začíná spolupracovat s americkou firmou Hallmark, největším výrobcem přání v USA. Dnes je Albi jediným licenčním partnerem Hallmarku v České republice. V roce 2001 se začali zabývat také výrobou dárkových předmětů, o rok později tedy, v roce 2002 byla založena divize stolních společenských her.