Piatnik Roll Over 16

−24 %
249 Kč 188 Kč při nákupu 1 ks
Vyprodáno
Doprava zdarma
při nákupu nad 1 000 Kč
Každý den připravujeme
nové akce a slevy
Co vám nesedí,
vraťte na naše náklady
Ověřený e-shop
10 000 spokojených maminek

Popis

Hra obsahuje: 1 herní plato 64 hracích karet - 4 sady očíslované vždy od 1 do 16 ve 4 barvách 5 číselných hracích kostek 1 barevnou výměnovou kostku 1 blokační žeton 1 pravidla hry Pojmy na kartách Karta s číslicí 1 - START jsi na začátku své cesty k vítězství Karta s číslicí 8 - MILESTONE! milník na Tvé cestě k vítězství - jsi v polovině! Karta s číslicí 16 - ONE MORE TO GO! zbývá odložit poslední kartu a vítězství je Tvoje!

Cíl hry: Každý hráč se snaží jako první odložit všech svých 16 karet. Musí hodit potřebná čísla, správně je zkombinovat a šikovně provádět výměny se spoluhráči. Příprava: Herní plato položíme doprostřed stolu tak, aby na něj všichni hráči snadno dosáhli. Každý hráč dostane sadu karet jedné barvy a seřadí je vzestupně tak, aby 1 ležela nahoře a 16 dole. Sady karet položíme do čtyř vnějších důlků na herním platu. Pět číselných hracích kostek, barevnou výměnovou kostku a blokační žeton položíme vedle herního plata. Začíná ten, kdo hodí nejvyšší číslo.

Průběh hry: Hraje se popořadě ve směru hodinových ručiček. Hráč, který začíná, vezme tři číselné kostky a barevnou výměnovou kostku a hodí jimi. Pro hody kostkami je určena aréna uprostřed herního plata. Pak se hráč podívá, jestli může - na základě čísel, která hodil - odložit karty ze své sady. Pokud hodnota na jedné z kostek nebo kombinace hodnot na více kostkách (SOUČET několika hozených čísel) odpovídají číslu na vrchní kartě hráčovy sady, může tuto kartu odložit. Hráč může odkládat karty tak dlouho, dokud mu to umožňuje výsledek jeho hodu. Musí splnit jedinou podmínku: zachovávat při odkládání pořadí svých karet. Když první hod kostkami hráči neumožní odložit vrchní kartu jeho sady (tedy s číslem 1), je na řadě další hráč. Z odložených karet vytvoří zakrytou hromádku (tj. symboly dolů) vedle herního plata. Vespod tak leží karta s 1 a další karty jsou odkládány vždy navrch hromádky.

  • Příklad 1: hráč hodí 1, 3, 4 a . Může tak odložit pouze kartu s 1, protože nehodil 2 a ani součtem hozených hodnot jí nedocílí.
  • Příklad 2: hráč hodí 1, 2, 4 a . Může odložit karty s 1, 2 a 3 (různé kombinace 1 a 2), dále karty se 4 a 5 (kombinace 1 a 4), kartu se 6 (kombinace 4 a 2) a kartu se 7 (kombinace 1, 2 a 4). Teď může hráč skončit a předat kostky hráči po své levici. Ale pokud by chtěl, může se rozhodnout pro risk a házet ještě jednou.

Risk: hráč se může rozhodnout pro jeden nebo několik dalších hodů. Pokud však po tomto riskantním hodu nemůže odložit svou vrchní kartu, je jeho tah okamžitě ukončen a hráč je potrestán následující pokutou: jestliže je na jeho vrchní kartě číslo 2 - 8, musí hráč do své sady vrátit všechny karty, které již odložil, a začít znovu od karty s číslem 1 jestliže je na jeho vrchní kartě číslo 9 - 16, musí hráč do své sady vrátit všechny své odložené karty až po kartu s číslem 8 (karty s čísly 1 - 7 nechá na odkládací hromádce).

Upozornění: karta s číslem 8 je obzvlášť důležitá, protože jakmile ji hráč jednou odloží, nemusí již při neúspěchu v riskantním hodu vracet do své sady karty s nižšími čísly. Čím více karet hráč již odložil, tím více číselných kostek používá k hodům. Odpovídající počet kostek je vždy nakreslen na vrchní kartě (od karty s číslem 7 se přidá čtvrtá číselná kostka a u karty s číslem 12 pátá). V případě, kdy hráč již hází čtyřmi číselnými kostkami a po nezdařeném riskantním hodu si musí vzít zpět všechny své již odložené karty, smí v dalším kole házet opět pouze třemi číselnými kostkami – tak jak to odpovídá počtu kostek nakresleném na vrchní kartě! Pokud některá z kostek při hodu vyskočí z arény uprostřed herního plata, hází hráč touto kostkou ještě jednou. Barevná výměnová kostka: při každém hodu hází hráč kromě číselných kostek i výměnovou kostkou. Pokud mu na této kostce padne prázdné bílé políčko, nic se neděje. V opačném případě nastanou níže popsané situace: zelený “SWITCH”: hráč si může vyměnit svou sadu karet.

Vlastnosti

Kód 6362
Počet hráčů 2 až 4
Na baterie Ne
Určení Dětské
Doba hraní 20 minuta
Věk od 7 let

Značka Piatnik

Piatnik

Piatnik je rakouský výrobce známý především výrobou hracích karet, jejíž historie sahá až do roku 1843. O více než 100 let později začala společnost Piatnik vyrábět také puzzle a společenské hry a nyní je jedním z největších výrobců puzzle v Rakousku. Vzhledem k nárokům na různorodost a nejvyšší kvalitu sleduje Piatnik důsledně technické zdokonalování a inovaci výroby a vypracování svých výrobků.