efko Rodinka Hurvínek - společenská hra

Skladem
226 Kč při nákupu 1 ks

Náš kód: 1080485

Doručení zdarma
při objednávce nad 1000 Kč
272 výdejních míst
otevřeno i o víkendu
Vrácení zdarma,
na výdejny Mall
Ověřený e-shop
10 000 spokojených maminek

Popis

Zábavná strategická hra pro děti, kde vyhrává ten, kdo jako první seskupí rodinku – Hurvínka, Máničku, Spejbla, Bábinku a Žeryka. Tato hra je určena pro děti od 4 let a učí děti soustředit se na hru. Zažijte s Hurvínkem a jeho rodinou spoustu legrace.

 

Cíl hry je umístit všechny své žetony podle pravidel na hrací plán a postupně je přesouvat tak, aby se nakonec nacházely všechny na sousedících polích – tedy na polích, která se alespoň rohem dotýkají.

Hra končí ve chvíli, kdy se některému z hráčů podaří umístit všechny své žetony tak, aby byla celá rodina „pohromadě". Tedy aby všech pět žetonů stálo na polích, která se navzájem alespoň jedním rohem dotýkají (viz obrázek). Pokud hrají více než dva lidé, mohou se hráči dohodnout, že vítězstvím jednoho z nich hra nekončí. V takovém případě zůstávají žetony vítěze na hracím plánu a ostatní dohrávají podle pravidel souboj o druhé, případně třetí místo.

Varianty:

  • Zrychlení (pro mladší hráče) – lze stanovit, že k výhře stačí, aby se dotýkaly pouze pole čtyř členů rodiny (při bleskové partii pouze tří).
  • Prodloužení (vhodné při strategii) – lze stanovit, že k výhře je potřeba, aby se pole členů rodiny dotýkala alespoň jednou stranou (nestačí rohem).
  • Strategie – hráč se v pokročilém stádiu hry může zříci hodu kostkami, a místo toho zahrát jedním ze svých žetonů tak, že přeskočí libovolný žeton (i svůj) na sousedním poli, pokud je hned za ním rovněž volné pole, na kterém svůj žeton položí. Přeskočený žeton zůstává na hracím plánu. Tímto způsobem může skákat vícekrát – pokud může, ale vždy hraje jen jedním svým žetonem a každý z jednotlivých skoků musí být pouze přes jeden žeton.

Vlastnosti

Kód 86834
Určení Dětské
Barva Barevná
Věk od 4 let

Značka efko

efko Jako jedna z mála firem zachovala společnost EFKO-karton s.r.o. výrobu kvalitních hraček v České republice a i nadále ji rozšiřuje. Jejím cílem je vyvíjet a vyrábět hračky, které děti zabaví, něčemu je naučí nebo rozvinou jejich schopnosti. Samozřejmostí je kvalita a bezpečnost všech hraček.