Piatnik Pigolino
-13%

Piatnik Pigolino

249 Kč 215 Kč
Vyprodáno
Nakupte teď,
zaplaťte až po vyzkoušení
Doprava zdarma
při nákupu nad 1 000 Kč
Za každý nákup
sleva na další ve výši
200 kreditů
Zboží můžete vrátit
na naše náklady

Popis

Obsah hry: 16 červených prasátek 16 žlutých prasátek 16 modrých prasátek 3 kostky pravidla hry Děti sbírají prasátka. První kostka určuje barvu a druhá počet prasátek, které můžeš přidat do své sbírky. Ale pozor na velkého zlého vlka! Objeví-li se na třetí kostce, prasátka utečou. Komu se podaří jako prvnímu nasbírat čtyři prasátka v každé barvě? Hra pro 2 až 4 hráče od 3 let Před první hrou musíš připravit kostky. Na první kostku přilepíš šest samolepek prasátek, na druhou šest samolepek s prasečími ocásky. Na třetí kostku přilepíš dva vlky, čtyři zbývající strany této kostky zůstanou prázdné.

Příprava hry: Polož prasátka na stůl tak, aby na ně všichni hráči lehce dosáhli. Průběh hry: Hraje se ve směru hodinových ručiček, stanoví se, kdo začne. Když jsi na řadě, hodíš všemi třemi kostkami. Kostka s prasátky stanoví, jakou barvu prasátek máš sbírat. Kostka s prasečími ocásky stanoví, kolik máš nasbírat prasátek. = 1 prasátko = 2 prasátka = 3 prasátka

Příklad: Hodil/a jsi modré prasátko, 2x zatočený prasečí ocásek a bílou stranu třetí kostky: Máš nasbírat dvě modrá prasátka. Polož si prasátka, která jsi nasbíral před sebe. Pak je na řadě další hráč. Velký zlý vlk: Pokud padne na kostce zlý vlk, nesmíš sbírat žádná prasátka. Naopak musíš vrátit tolik prasátek, kolik jich ukazují obě další kostky. Příklad: Hodil/a jsi červené prasátko, 3x zatočený prasečí ocásek a vlka. Ze svých nasbíraných prasátek musíš vrátit tři červená. Když máš jen dvě, vrátíš dvě. Když máš jen jedno, vrátíš ho. Když nemáš žádné, nemusíš vracet nic.Když hodíš barvu, od které už jsi nasbíral/a čtyři prasátka, je Tvůj tah ukončen. Před sebou smíš mít položená nejvíce čtyři prasátka jedné barvy.

Konec hry: Hra končí, jakmile některý z hráčů nasbíral 4 prasátka v každé barvě. Tento hráč vyhrává.

Vlastnosti

Kód: 7201
Počet hráčů: 2 až 4
Na baterie: Ne
Určení: Dětské
Doba hraní: 10 minuta
Věk od: 3 let

Značka Piatnik

Piatnik je rakouský výrobce známý především výrobou hracích karet, jejíž historie sahá až do roku 1843. O více než 100 let později začala společnost Piatnik vyrábět také puzzle a společenské hry a nyní je jedním z největších výrobců puzzle v Rakousku. Vzhledem k nárokům na různorodost a nejvyšší kvalitu sleduje Piatnik důsledně technické zdokonalování a inovaci výroby a vypracování svých výrobků.