Piatnik Měsíčková hra na dobrou noc

175 Kč 169 Kč při nákupu 1 ks
Vyprodáno
Doprava zdarma
při nákupu nad 1 000 Kč
Každý den připravujeme
nové akce a slevy
Co vám nesedí,
vraťte na naše náklady
Ověřený e-shop
10 000 spokojených maminek

Popis

Příprava hry:

Dřevěná kolečka polepte přiloženými svítícími hvězdičkami. Herní plán rozložte na stůl. Figurku Honzíka postavte na políčko s Měsíčkem. Každý hráč obdrží 3 hvězdičky stejné barvy. Upozornění: pro lepší viditelnost hozených bodů ve 2. kole je možné polepit bílé body na kostce kolečky, vystřiženými ze zbývajícího svítivého materiálu. Pokud mají hvězdičky ve 2. kole dobře svítit, hrajte 1. kolo pod přímým dopadem světla lampy.

Průběh hry:

1. kolo: “Stmívá se: Měsíček rozsvěcí hvězdičky na nebi. Honzíkovi se ještě nechce do postýlky, a tak mu pomáhá.” Los určí, kdo začíná. Pokračovat bude hráč po levé ruce. Jsi na řadě? Hoď tedy kostkou a posuň figurku Honzíka po směru hodinových ručiček o tolik políček, kolik kostka ukazuje. Tam, kde se Honzík zastaví, rozsviť (polož) jednu ze svých hvězdiček. Dej ale pozor, aby nebyla Honzíkovi v cestě. Polož ji proto na vedlejší políčko s namalovanou hvězdičkou. Pokud se Honzík zastaví na políčku, kde už nějaká hvězdička svítí, můžeš tu přesto rozsvítit i svou hvězdičku. Vedle stejného políčka smí svítit libovolné množství hvězd. Když všichni hráči položí na herní plán všechny své hvězdičky, zhasněte světlo. Hvězdičky krásně svítí! Ten nejlepší okamžik, kdy si jít vyčistit zoubky. 2. kolo: “Rozednívá se: Honzík vyskočí z postýlky, aby Měsíčku pomohl pozhasínat hvězdičky.” Hra pokračuje obdobně jako předtím, jen při světle malé lampičky v pozadí, aby hvězdy dál krásně svítily. Jsi na řadě? Hoď kostkou a posuň figurku Honzíka po směru hodinových ručiček o tolik políček, kolik kostka ukazuje. Na políčku, na kterém se Honzík zastaví, pozhasínej (otoč) VŠECHNY hvězdičky.

Konec hry:

Až zůstane svítit na herním plánu jen poslední hvězdička, ještě jednou krátce rozsviťte a podívejte se, komu patří. Tento hráč vyhrál. Před rozsvícením můžete ještě rychle hádat, komu tato hvězda patří! Samozřejmě se může stát, že na stejném poli nakonec zůstane svítit hvězdiček více. V takovém případě vyhrávají všichni hráči, kterým tyto hvězdičky patří, společně.

Vlastnosti

Kód 7562
Počet hráčů 2 až 4
Na baterie Ne
Určení Dětské
Doba hraní 5 minuta
Věk od 4 let

Značka Piatnik

Piatnik

Piatnik je rakouský výrobce známý především výrobou hracích karet, jejíž historie sahá až do roku 1843. O více než 100 let později začala společnost Piatnik vyrábět také puzzle a společenské hry a nyní je jedním z největších výrobců puzzle v Rakousku. Vzhledem k nárokům na různorodost a nejvyšší kvalitu sleduje Piatnik důsledně technické zdokonalování a inovaci výroby a vypracování svých výrobků.